Ta mobilní responzivita..

neděle, 14 srpen 2016 10:38

Ta mobilní responzivita..

Kdo vytváří webové stránky ví, že s responsivitou bývá problém. Následující mini článek je spíše postěžování si nad problémy s mobilním zobrazením.

Nedávno mě oslovil zákazník s problémem, že se mu stávající webové stránky zobrazují špatně na některých tabletech o různých úhlopříčkách. Jako důkaz mi poslal fotografie nových tabletů od Samsungu, ve kterých se logo překrývá s nadpisem webu. No jo, jenže jak to opravit? Mám po ruce několik mobilů, tabletů a počítačů různých OS a různých rozlišení a na všech se všech zobrazuje korektně.

Samozřejmě nelze mít k dispozici všechny mobily a tablety všech výrobců a tak na řadu musí přijít různé simulátory / emulátory a různé mobilní "napodobovače". Google Chrome v sobě integruje poměrně šikovný nástroj pro testování mobilní responzivity. Bohužel v mém případě všechny nástroje zobrazovaly webové stránky korektně ve všech rozlišení a tak se mi stále nedařilo problém odhalit, frustrace stoupala.

Už jsem si skoro myslel, že budu chodit do obchodů s elektrem a stránky testovat na vystavených tabletech až mě nakonec zachránil kamarád, kterému se podařilo špatné zobrazení odhalit (tímto děkuji Lukášovi). Následná oprava byla otázka chviličky, nicméně celá akce trvala několik hodin. Vzpomínám, jak se krásně žilo bez mobilních verzí :)

Ladislav Kulatý

Naposledy změněno neděle, 14 srpen 2016 11:01

Technologie Joomla a Wordpress

Webové stránky jsou vyráběny pomocí veřejných nástrojů Joomla nebo Wordpress. Kdykoli lze tak webové stránky aktualizovat nebo rozšířit o novou funkcionalitu. Webové stránky nikdy nebudou v uzavřeném systému, který podporují pouze vývojáři.

joomlaWordPress logo